Sistem Alüminyum Sanayi ve Ticaret A.Ş. Türkiye’nin önde gelen alüminyum ekstrüzyon ve kompozit panel üreticisi şirketlerinden biridir. 1994 yılında kurulan şirket, mimari sistemler ve endüstriyel uygulamalar için alüminyum profillerin tam entegre tasarımcısı ve üreticisidir.

75.000 m²'si kapalı olmak üzere 330.000 m² alan üzerinde kurulmuş olan Ergene-Tekirdağ fabrikamız; kalıp üretiminden başlayarak, dökümhane – billet üretimi, ekstrüzyon hatları, elektrostatik toz boya ve eloksal tesisleri, ahşap kaplama bölümü, mekanik işlem tesisi ve kompozit panel üretim hatlarını bünyesinde bulunduran tam entegre bir tesistir.

Sistem Alüminyum’da; mimari ve endüstriyel sektörlerde kullanılan alüminyum ekstrüzyon profiller ve cephe uygulamaları için alüminyum kompozit paneller olmak üzere iki ana ürün grubunda üretim yapılmaktadır. 2021 yılı itibariyle 3000 ton/yıl kapasiteli “Dövme Alüminyum” tesisimiz de faaliyete başlamıştır.

Alüminyum profil sektöründe sürekli gelişmeyi ve öncü olmayı hedefleyen firmamız kalite sistem çalışmalarıyla da bu amaca ulaşmak için hızlı adımlarla ilerlemektedir. CE, TSE, EN,Gost-R, Statik toz boya uygulamaları için QUALİCOAT, eloksal uygulamaları için QUALANOD belgelerine sahip olan firmamız, IATF:16949 Otomotiv Kalite Yönetim Sistemi, ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001 ve ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi gibi sistem belgelerine sahiptir.

Sistem Alüminyum'da insan ve çevre sağlığına saygılı üretim yöntemleri benimsenmiştir. Sistem Alüminyum'dan tedarik edeceğiniz mamullerin yüzey işlemleri için zorunlu olan kimyasalların kullanımında REACH ve ROHS gerekliliklerine uyulmaktadır.

Şirketimiz sektöründe Türkiye ihracat lideri olup; “Alüminyum Çubuk ve Profiller” kategorisindeki ihracatıyla, İDDMİB “İhracatın Metalik Yıldızı” 2018 ve 2019 yılları birincilik ödüllerini kazanmıştır.